понеділок, 29 лютого 2016 р.

12 законів йоги, які не дозволять людям керувати вами
‪#‎самовдосконалення‬
1. Тобі треба — ти і роби
Кожного разу, коли в розмові звучить слово «треба», коли мова йде про борг або зобов'язання, варто ставити питання «Кому це треба?». Маніпулятори люблять замовчувати про те, що бажане потрібно в першу чергу їм. Наприклад, фраза батьків «Тобі треба знайти роботу», очищена від маніпуляцій, буде звучати так: «Мені треба, щоб ти припинив сидіти у мене на шиї і пішов працювати». А поки юнакові не треба йти працювати, йому зручно сидиться на шиї.
2. Не обіцяй. Якщо обіцяв — виконай
Згадайте, як часто під тиском інших людей ви давали необдумані обіцянки. Маніпулятор буде спеціально підштовхувати вас давати необдумані обіцянки, а потім експлуатувати ваше почуття провини. Просто не обіцяйте, але якщо вже пообіцяли — виконайте. Тоді наступного разу подумаєте двічі, перш ніж брати на себе зайві зобов'язання.
3. Не просять — не лізь
Часто буває, що ми, керуючись благими намірами, робимо тільки гірше. Нас просто не просили про допомогу. Потім наші зусилля сприймаються як належне. Ще гірше, коли замість однієї людини просить інша. Допомагаючи в такій ситуації, ми порушуємо ще й закон «Тобі треба — ти і роби». Якщо ж вам здається очевидним, що людина потребує допомоги, скористайтеся можливістю дізнатися у неї, чи готова вона прийняти її саме від вас. Раптом дівчина, у якої застряг каблук в зливний решітці, підлаштувала це спеціально, щоб познайомитися он з тим симпатичним хлопцем. А ви, бука, взяли і все зіпсували. Могли ж хоча б запитати.
4. У проханні не відмовляй
Будь-яке прохання передбачає подяку. Маніпуляторам властиво давати порожні обіцянки або забувати про послуги. Виконуйте прохання, але не соромтеся попросити відповідної послуги. Можливо, навіть заздалегідь.
5. Живи справжнім (а не минулим і не майбутнім)
Один з найважливіших законів, він допомагає легко руйнувати маніпуляції порівняння з тобою в минулому. Нам ніколи не хочеться бути гіршими від самого себе, цим часто користуються інші люди. Наприклад, маніпуляція «Раніше ти таким не був», легко руйнується «Раніше було раніше». Обіцянки солодкого майбутнього, обіцянки половини від шкури невбитого ведмедя моментально припиняються після питання «Так це буде потім, а що зараз конкретно ви пропонуєте?».
6. Не прив'язуйся
Як часто ми прив'язуємося до людини, предмету або заняття? Наскільки ця прихильність може бути сильною, не ставлячи нашу душевну рівновагу під загрозу? Для кожного своя відповідь на це питання. Тільки пам'ятайте: за допомогою цих емоційних зв'язків вас легко шантажувати. Не дозволяйте вашим близьким ставати домашніми терористами.
7. Не став мету (ціль повинна служити маяком)
Для мене це був найдивніший закон. Для мене важливо бути цілеспрямованим. Для усвідомлення його мудрості мені потрібен був якийсь час. Саме тому я вважаю за краще його формулювання з доповненням про маяк. Якщо мета поставлена неправильно, то після її досягнення настає спустошення. Швидше за все, ця мета нав'язана вам ззовні. Тому завжди ставте собі або людям, надихаючим вас на звершення, питання «А що потім?». Наведу як приклад ще одну з улюблених фраз всіх батьків: «Тобі треба здобути вищу освіту». А що потім? Бути ріелтором, торговим консультантом або починати свій бізнес можна і без вищої освіти.
8. Не заважай
Найгеніальніший з усіх законів. Ним можна і потрібно користуватися і щодо себе, і щодо інших людей. Фраза «Не заважай, будь ласка» здатна творити справжні чудеса. Головне — сказати її швидше, ніж ви почнете відчувати роздратування.
9. У природи немає поганої погоди
Закон з найбільшим філософським потенціалом. Він вчить використовувати будь-яку можливість, в тому числі і свої промахи. ЙОГО по-різному формулюють в інших системах. Наприклад, в НЛП він звучить так: «Не буває поразок, буває тільки зворотний зв'язок». Так багато людей, які будуть раді нагадати вам про ваші невдачі або поскаржитися на те, як все погано навколо. За допомогою цього підходу легко впливати на ваш настрій. У таких випадках пам'ятайте: не буває поганого чи хорошого, є тільки ваше ставлення до цього.
10. Не осуджй, не критикуй
Часом дуже важко стриматися і не покритикувати інших людей. Тільки критика нікому не потрібна — ні вам, ні іншим. Пам'ятайте про це. Коли вас в черговий раз будуть засуджувати, вислухайте, але не критикуйте у відповідь. Ось моя система питань для таких суддів: «І що з цього випливає?», «Як ти пропонуєш змінити цю ситуацію?», «Чому ти вважаєш, що тільки твоя оцінка ситуації правильна?». А краще просто не беріть дурного в голову, а важкого — в руки.
11. НЕ передавай інформацію, не зробивши її своєю (досвідом, навиком, умінням)
Якщо ви не перевіряєте ту інформацію, яку поширюєте далі, то ви перетворюєтеся в пліткарку. Вашим словам перестають вірити. Цим з радістю скористаються ваші недруги. Спілкуючись з іншими людьми, уточнюйте, як саме вони перевірили інформацію, яку вони вам повідомляють. Більшість її взагалі ніяк не перевіряють, стаючи жертвою підкилимних ігор або політичної пропаганди.
12. Скрізь і завжди питайте дозволу
Закон з області етикету. Його використання не тільки застрахує вас від зайвих зусиль, а й створить вам імідж ввічливої людини. Тільки питайте з внутрішньою упевненістю, інакше будете виглядати, як дивак, який постійно сумнівається. До речі, цей закон я мимоволі використовував, пропонуючи питати про те, чи потрібна людині допомога. Так саме пов'язані й інші закони один з одним, створюючи тим самим ментальний щит від маніпуляцій. Користуйтеся ним з посмішкою, так само як при виконанні асан.

Немає коментарів:

Дописати коментар